fbpx

Jezdíš rád na divokou vodu? Nebo pracuješ jako průvodce na divoké vodě? Umíš pracovat s házečkou, lanem a základními záchrannými technikami? Nebo byl si s námi na kurzu Základy záchrany a technika jízdy na WW?

Pojeď všechny své dovednosti upevnit, trénovat a postavit na nich pokročilejší záchranné techniky.

Pojeď si vyzkoušet jaké to je zasahovat u vodácké krizové situace v hlubokých soutěskách, kde může záchrana trvat i více hodin. Naučit se jak vyprostit loď, jak se dostat z řeky pryč v nepřístupném terénu. Vyzkoušet si přemýšlet nad riskmanagmentem v kontextu divoké řeky a zautomatizovat si všechny záchranné dovednosti.  

Kurz je koncipován pro všechny zodpovědné vodáky a průvodce, kteří rádi jezdí na divokou vodu, nebo průvodcují na divoké vodě ať už jezdí na čemkoli.

Kurz je akreditovaný MŠMT a je možné na něm získat akreditované osvědčení.

Hodinová dotace kurzu: 25 hodin (3 dny)

Termín kurzu:  (kalendář)

 

Objednat kurz

 

Cena kurzu: 5 300,- Kč (cena zahrnuje odborné lektory, (poměr lektorů na účastníka je 1:4, díky čemuž dosahuje výuka velké interaktivity a efektivity), pronájem lodí a vodáckého i záchranného materiálu,  dopravu materiálu a lodí na řeku i v průběhu akce.)

Ubytování: kemp Nachbagauer (cca 11€ / os / noc)

Stravování: Z vlastních zdrojů (kemp má základní kuchyňské zázemí - lednice, dřezy, případně 2 km ve vesnici je restaurace a obchod)

Místo konání: rakouská řeka Salza (V případě nepříznicých vodáckých podmínek - vyšších průtoků se kurz může přesunout na jiný vhodný terén)

 

Nutné vlastní vybavení: Vesta s bezpečnostním popruhem, boty do vody - ideálně pevnější boty, přilba, dlouhý neopren se suchou bundou, nebo suchý oblek. (Některé z těchto věcí je možné zapůjčit ve vodáckém centru - nutno předem zamluvit)

Pokud mám, tak vlastní záchranné vybavení: karabiny se zámkem, házečka, (případně další záchranné vybavení, které vlastním - prusíky, kladku, plochou smyci... apod.) tyto věci budou zajištěny rovněž ze strany počadatele.

Pokud kurz plánuji absolvovat na kajaku je nutné si dovést vlastní loď.

 

Požadované vstupní dovednosti (a další požadavky na účastníka)

 • Věk 18 let

 • Přiměřená fyzická i psychická zdatnost

 • Uchazeč musí být plavec

 • Uzavřené cestovní pojištění na sporty

 • Schopnost samostatně  se pohybovat na řece obtížnosti WW II
 • Absolvování kurzu Základy záchrany a technika jízdy na WW, nebo jiného podobného kurzu. (Ozvěte se a domluvíme se.)

 • Znalost použití házečky pro základní techniky. 
 • Základní znalosti ovládání plavidla na kterém chci kurz absolvovat
  • U kánoe: dovednost bezpečné jízdy v terénu WW III (efektivní dopředný záběr, jízda rovně, stočení kánoe na místě do požadovaného směru, náklony, nájezdy do proudu, timing)
  • U kajaku: Dovednost bezpečné jízdy v terénu WW III, eskymácký obrat.

 

Profil absolventa: absolvent získá schopnosti organizace záchrany na divoké vodě, rozšíří si dovednosti záchrany o další a složitější techniky. Získá zkušenosti se záchranou osob i materiálu v reálném terénu řeky v reálných časech. 

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.