fbpx

Chceš se stát vodáckým instruktorem? Jezdíš rád na vodu občas s méně zkušenými přáteli a rád by jsi byl na vodě jistější? Chtěl bys vyladit svoji techniku ovládání lodi, cítil se na vodě více bezpečně a věděl podle čeho se na řekách rozhodovat? Chystáš se fungovat jako vedoucí kurzů na vodě ať už s dětmi, nebo dospělými? Pak je tenhle kurz přímo pro tebe!

#kurzvodnituristiky 

Kurz je koncipován pro všechny vodáky, kteří berou svůj pohyb na řekách vážně a chtějí jezdit bezpečně. Pro budoucí vedoucí vodáckých výletů a akcí, pro vedoucí vodáckých oddílů, pro  pedagogické pracovníky, a zkrátka pro každého, kdo chce jezdit na vodu zodpovědně.

Kurz je akreditován MŠMT a lze z kurzu získat akreditované osvědčení.

Hodinová dotace kurzu: 40 hodin (4,5 dne)

Termín kurzu:  (kalendář)

 

Objednat kurz

 

Cena: 5 600,- Kč (cena zahrnuje odborné lektory, (poměr lektorů na účastníka je 1:4, díky čemuž dosahuje výuka velké interaktivity a efektivity), dále cena zahrnuje výukové materiály - skripta, pronájem lodí, prostory, dopravu materiálu a lodí na řeky)

Cena nezahrnuje: 

  • ubytování účastníků (je možné se ubytovat v přímo ve Vodáckém centru. K dispozici sprchy, toalety, vybavená kuchyňka, je potřeba mít spacák a karimatku, cena 150,- Kč / os / noc)
  • Stravování (v okolí je dostatek restaurací odkud se dá objednat jídlo, případně bude čas na nakoupení zásob.)

(Dotovaná cena, pro budoucí instruktory  a zaměstnance vodáckého centra Znojmo 3700,- Kč s možností postupného vracení částky za odvedené vodácké kurzy.)

Místo konání:

  • teorie: Vodácké centrum Stará vodárna, U Obří hlavy 7

  • praxe: na řekách Dyje a Kamp

Nutné vlastní vybavení: vesta s bezpečnostním popruhem, boty do vody - ideálně staré tenisky v kombinaci s neoprenovou ponožkou, nebo neoprenové boty, přilba, dlouhý neopren, suchá bunda, (tyto věci je možné zapůjčit od nás - nutno včas rezervovat)

 

Rámcový harmonogram akce: 

Den je vždy zozdělen na dopolední, odpolední a večerní blok. Mezi nimi je 1,5 hodiny pauza na oběd a 1 hodina pauza na večeři, v průbohu bloků je pak několik kratších přestávek.

St - Začátek v 16:00

úvodní teoretické bloky a aktivity.

Čt - 8:00 - 20:00

Technika jízdy na kánoi, přejezdy proudu, nájezdy z vracáku do proudu a naopak, náklony, timing, práce těla, základy analýzy pohybu a metodika výuky správného pádlování a obládání lodi.

- 8:00 - 20:00

Bezpečnost a základní záchranné techniky, organizace skupiny na vodě, zdroje informací o vodě a řece, základy hydrologie a prohlubování metodiky.

So - 8:00 - 20:00

Didaktika věkových skupin, organizace skupinového sjezdu, nácvik překonávání a hodnocení bezpečnosti jezů, první pomoc na vodě.

Ne - 8:00 - 16:00

Legislativa, prohlubování znalostí metodiky výuky, ověření znalostí.

 

Požadované vstupní dovednosti (a další požadavky na účastníka)

  • dosažení věku 18 let

  • uchazeč musí být plavec

  • přiměřená fyzická i psychická zdatnost

  • uzavřené cestovní pojištění na sporty

  • Základní znalosti ovládání kánoe. Znalost základních řídících záběrů kormidelníka. (Odlom, oblouk)

 

Profil absolventa: Absolvent získá teoretické a praktické znalosti v oblasti vodní turistiky. Nabude základní znalosti o instruktorské profesi, o vedení skupiny na řece, o jejím fungování a organizaci. Nabude dovednosti techniky jízdy a záchrany na tekoucí vodě, znalosti o vyhodnocení obtížnosti řek, o výběru vhodného terénu pro danou skupinu a o výběru vhodného vybavení a plavidel.

Partneři

013629

znojmo

neptun

logo

videon

logo

nppodyji

jmm

Vodácké centrum Stará vodárna

© 2024 VODÁCKÉ CENTRUM STARÁ VODÁRNA ZNOJMO | Kontakty

Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.